Kávové zrná pre najlepšie kaviarne, reštaurácie a hotely od roku 1966.

Talianská pražiareň kávy Bazzara je malým rodinným podnikom zameraným na praženie kávy najvyššej kvality. Posolstvo spoločnosti s cieľom rozšíriť kvalitnú kávu do celého sveta sa prenieslo aj na nás. Ohľaduplnosť k producentom, podpora klientov vo forme školení a šírení kvalitnej prípravy kávy sa stala aj naším cieľom. Šírenie talianskej espresso kultúry, ohľad na dizajn a maximálne odhodlanie zamerané na kvalitu sa stali piliermi našej spoločnosti. Navštívte nás v Banskej Bystrici a nechajte sa unášať „talianskym duchom“ aj na Slovensku.

O nás

Láska ku káve sa v nás rodí od malička. Mnohé naše spomienky na detstvo sú späté s kávou. Posedenie u starej mamy, kde ako dieťa načúvate rozhovory dospelých. Chtíč ochutnať krásnu a lesklú penu cappuccina Vašej mamy v kaviarni.

Práve tieto spomienky nás doviedli ku káve a neskôr k rodine Bazzara, ktorá v nás túto lásku prehĺbila. Ich jedinečný prístup k selekcií a praženiu káv, komplexná ponuka a až prehnaná snaha o dosiahnutie najvyššej kvality sa podpísali pod naše dlhoročné partnerstvo a rozvoj ich filozofie na Slovensku.

Dnes si môžete vychutnať šálku perfektné pripraveného espressa či cappuccina v každom kúte Slovenska, v Banskej Bystrici môžete navštíviť naše školiace stredisko, kde Vám radi ukážeme našu komplexnú ponuku produktov a služieb, zameraných na pozdvihnutie kultúry nielen pitia kávy, ale gastronómie na Slovensku ako celku.

Rodina Bazzara

V Trieste, inak nazývanom aj „hlavné mesto espressa“ je možné kávu cítiť už vo vzduchu. Od začiatku 18.-teho storočia prístav v Trieste vítal lode z Osmanskej ríše, ktoré boli plne naložené čerstvou, zelenou kávou. O 20 rokov neskôr, vďaka Porto Franco (prístav s voľným obchodom) sa mesto stalo najdôležitejším prístavom pre kávu v Rakúsko-Uhorsku.

Na začiatku 19.-teho storočia sa naplno začalo rozvíjať umenie Talianov, zmiešanie káv do zmesí. Tieto príbehy sa stali súčasťou života aj zakladateľa spoločnosti, dnes už nebohého Dionisia Bazzaru, ktorý sa rozhodol v roku 1966 svoj život naplno odovzdať svojej láske ku káve a otvoril si vlastnú pražiareň.

Od tohto dňa sa zmenil život celej rodine. Výber tých najkvalitnejších zŕn, ktoré Vám dajú pocit neopakovateľnej chuti Talianska a ich následné praženie omámilo aj jeho synov Franca a Maura a neskôr aj ich deti. Výber vždy čerstvej kávy, len z tých najkvalitnejších oblastí sveta a ich pomalé a harmonické praženie sa podpisuje pod úspech rodiny Bazzara vo svete kávy.

S každým dúškom našej kávy tak môžete cítiť symfóniu vôni a chutí, ktoré Vás vezmú na ďalekú cestu okolo sveta, na miesta s exotickou arómou a dušou. Toto je naša filozofia rodiny Bazzara, ktorú sme sa rozhodli priniesť aj Vám a Vaším hosťom na Slovensko.

Menu